Люди скоро будуть сапати картоплю,
а ми запрошуємо вас поSUPати Дністер 🙂

 

SUP-дошки набирають все більшої популярності серед любителів активного відпочинку на воді. Що ж це за звір такий, отой Stand up Paddle board?

Stand up Paddle Surfing — новий вид серфінгу, який зародився зовсім недавно на славнозвісних Гаваях.

Виглядає все так: гордо і прямо стоїш на дошці, як на плоті і гребеш веслом з довгою ручкою. Звідси й назва: “Stand up Paddle boarding” — SUP, що означає “веслування на дошці стоячи”.

Дошки бувають надувними та зі скловолокна. Варто спробувати — й обрати варіант до душі.

Брати Кличко, Дженіфер Еністон, Джулія Робертс і навіть Пірс Броснан (славнозвісний Джеймс Бонд) захоплються SUP-ом.

SUP дошка та весло дозволяють кататись на воді озер, рік та морів. Бо ж хвилі тут зовсім не потрібні, головне, щоб була дошка, весло і ти… хороший товариш на другому SUP-і також не завадить.

Такі дошки з’явились і в нас — у кемпі Білий Бізон на Дністрі.
Найприємніше те, що Дністер — річка безпечна, так би мовити, сімейна. Тому відпочинок на SUPах цілком підходить дорослим та дітям. А дикі залісненні береги Дністровського каньйону, гомінкі водоспади, загадкові фортеці та незаймана природа навколо принесуть незабутні враження як вам, так і вашому SUP-у.
Чудові фотографії на пам’ять чи до соцмереж гарантовано 🙂

Якщо цікавлять технічні характеристики, то розповімо і про них: достатня довжина (325 см) та в той же час невелика ширина (76 см) і товщина (10 см) роблять SUP-дошку справжнім лезом на воді.

Конструкція жорстка, міцна та витримує високий тиск. Дошка екіпірована двома стаціонарними боковими плавниками та одним знімним центральним фіном (справжня знахідка для великої глибини — покращує курсову стійкість, але зайвий для мілководдя, де може зачіпатися за водорості або каміння). Дошка має кільце для страхувального шнура, неслизьку поверхню і систему джгутів для кріплення багажу.

Переваг у прогулянках з веслом багато: мала вага і зручність перенесення, все, що треба взяти з собою поміститься в гермомішок, чудесна поза для веслування стоячи, а також можливість веслувати на коліні, сидячи чи навіть лежачи на боку 🙂

Ну і не забуваємо про відчуття повного єднання з природою, коли є тільки ти, береги і ріка, а човен ховається десь під ногами. Дошка пряма, тонка, майже невідчутна, без бортів. Це дає прекрасне відчуття води, наче стоїш просто на поверхні своїми ногами. А коли замилуєшся чарівними краєвидами, проникнешся дикою природою, може здатись, що гуляєш по воді…

Окрім того, такий вид сплаву дає цілком пристойні аеробні навантаження, а також є прекрасним тренажером для вестибулярного апарату.

SUP-дошка доволі проста в навчанні — 15 хвилин, і ви освоїлись, і поплили радісно у незнайому далечінь… хоча для початківців приємна купіль у дністрових водах не виключена.

На SUPах цілком безпечно катати дітей чи навіть собак, весело хлюпати ногами у воді та підставляти носа грайливому дністровському вітру. Рибалити, майже невідчутно і тихо гойдаючись на річці.  Гребти наввипередки чи відправлятись в маленькі експедиції та вивчати неповторну місцевість Дністровського каньойону…Займатись йогою чи виконувати комплекс “планка”.  А можна просто розлягтись на дошці, ніжитись під сонячним промінням і віддаватись тихій течії Дністра…

Такий сплав точно запам’ятається надовго.

У кемпі Білий Бізон ви завжди можете взяти напрокат SUP дошку, замовити трансфер вверх по течії та сплавитись до кемпу, а можете просто покататись неподалік, освоюючи цей новий вид активного відпочинку.

Ставай на SUP, бери в руки весло — і вперед… Відчуй себе диким Робінзоном на плоті. Унікальний Дністер та його казкові околиці подарують справжню пригоду!