Коли на рівнинній частині України тепло та сухо, температура в Києві б’є 111-річний рекорд і розквітає календула, а у містах про наближення новорічних свят свідчать хіба декорації на вітринах, TURE TEAM їде кататись на Драгобраті та скітурити на Свидовці. Така комбінована мандрівка здійснюється вже вдруге. Відчайдухи вирішили поєднати скітуринг на Свидовці із катанням на найвисокогірнішому гірськолижному курорті України – Драгобраті.

Сходження почали у с. Ясіня у п’ятницю вранці. Завдяки чудовій компанії, 6-ти годинний підйом до полонини Драгобрат на лижах із значним набором висоти видався приємною прогулянкою. Його суттєво полегшили спеціально натреновані для транспортування важких вантажів аляскинські маламути Джамбо та Макс.

DSCN9768

Драгобрат – це сучасний лижний комплекс, де можна знайти фешенебельне житло на будь-який найвибагливіший смак. Але і на цей раз загартовані у походах легіні не мали на меті ніжитися у теплих готельних номерах. Отож, розділивши обов′язки, вони взялися розчищати місця у снігу під намети, збирати дрова і розводити вогонь. Нічліг в лісі видався теплим. Єдине, що порушувало їхній сон, були снігові шапки, що періодично обвалювалися з ялин на намети.

DSCN9772

Суботнього ранку друзі узяли лижі та сноуборди і відправилися підкорювати круті спуски. Катання було настільки славне, що одного дня здалося мало.

Легкоатлет Сергій Сапіга встиг навіть за цей день сходити із псами на озеро Велика Герешаска.

DSCN9780

Ввечері притомлені, але напрочуд задоволені мандрівники ділилися враженнями біля ватри, потягуючи гарячий чай із домашнім медом Олега Владимира.

DSCN9789

Вставши до світанку у неділю і спакувавши намети, TURE TEAM  вирушила на лижах по Свидовецькому хребту через Близниці до Квасів. На хребті керівником походу був проведений інструктаж із лавинної безпеки, після чого учасники запустили свої пристрої для пошуку людей під снігом. Все лавинне спорядження доступне у прокаті кемпу Білий Слон.

Вже підчас сходження на перший Жандарм хлопці піднялися понад хмарами, де на них чекав незрівняний краєвид. Як на долоні було видно Петрос і Говерлу, а також всі села у підніжжі Чорногори. З боку Свидовця, натомість, виднілися лише суворі засніжені верхи гір понад густим білим килимом хмар.

На крутих підйомах на Жандарми і Близниці Джамбо дуже допомагав із транспортуванням лиж,

а на схилах можна було отримати всю насолоду від фрірайду на крижаній коринці.

Лижники мали вдачу зустріти Брокенського привида, рідкісне оптичне явище в горах, коли спостерігач бачить свою тінь на поверхні хмар, оточену кольоровими кільцями (глорією).

Загалом було 12 км безперервних спусків, що дуже всіх потішило.

Останні кілька з них, щоправда довелося йти пішки, адже снігу в долині зовсім не було. Похід завершився у Квасах. Втомлена але щаслива команда повернулася додому, переконана у тому, що поєднання скітурингу, фрірайду і катання на курорті є чудовою комбінацією, яку варто практикувати і надалі.