kbs_600x160

Про змагання

20 – 21 лютого на Чорногірських схилах відбулися лижні (скітур) змагання «Кубок Білого Слона».
Це командні лижні змагання з елементами орієнтування на найвисокогірнішому хребті України, що відбуваються у форматі швидкісного сходження на гору Піп Іван Чорногірський (2028 м) та спуску з вершини на лижах (скітурах).

Цьогорічний маршрут перегонів виглядав наступним чином: с. Верхня Дземброня – пол. Чуфрова – сідловина між Смотричем і Чорногірським хребтом – гора Піп Іван Чорногірський, 2028 м – оз. Марічейка – пол. Веснярка.
Загалом близько 17 км підйомів та спусків. Набір висоти на маршруті становив орієнтовно 1250 м

У своїй історії це вже були другі перегони, тож маємо надію, що наступного року будуть треті, потім четверті і т.д. Хотілося б відмітити зростання кількості учасників від 4 команд (8 чол) до 9 команд (18 чол), що свідчить про все більше зацікавлення зимовими активностями в горах – лижні походи та прогулянки (скітур), позатрасове катання (фрірайд та беккантрі) та інші, а також здоровим способом життя загалом.


Про учасників та результати

Як уже згадувалося – у змаганнях взяло участь 9 команд (18 учасників), була ще й одна запасна – яка забезпечувала безпеку на трасі замикаючи змагальну колону.

Перемогу здобула команда “7 днів у лісі”: Сергій Сапіга + Петрик Роман
Друге місце – команда “Трактор”: Компанієць Денис + Джміль Дмитро
Третє місце – “Черкон”: Чередніченко Сергій + Коновалов Юрій
До фінішу дійшло 7 команд.
Дівчат в командах цього року не було.

КОМАНДИ

Детальніші дані наведені у фінішному протоколі:

Назва команди Учасник Місто Час на трасі Місце
7 днів у лісі Сапіга Сергій Тернопіль 3 год 25 хв 1
Петрик Роман Львів
ТРАКТОР Компанієць Денис Ужгород 4 год 7 хв 2
Джміль Дмитро Ужгород
ЧЕРКОН Чередніченко Сергій Івано-Франківськ 4 год 17 хв 3
Коновалов Юрій Івано-Франківськ
Old school Хропачов Гліб Київ 4 год 19 хв 4
Чухран Михайло Хуст
Житомир Олівсон Олександр Житомир 4 год 22 хв 5
Бідюк Віталій Житомир
Ні кроку назад Потіха Віктор Тернопіль 4 год 50 хв 6
Козак Ростислав Тернопіль
АЗОВ – Холодний Яр йопта! Гора Любомир Тернопіль 5 год 7
Кутрань Андріан Тернопіль
Снігові котики Бендас Олександр Київ  – не фініш
Бендас Дмитро Київ
Вікінг Екстрім Добровольський Орест Івано-Франківськ  – не фініш
Сташко Віктор Івано-Франківськ

СТАРТ

Варто відмітити ситуацію з командою «Житомир».
Хлопці гостро боролися з командою «Сім днів у лісі» за перше місце, але в підсумку посіли п’яте.
На точці «СІДЛОВИНА» розрив між ними становив всього три хвилини. Перші – «Сім днів у лісі» за ними – «Житомир», а за ними – «Трактор» із чотирихвилинним відставанням. І це після 10 км маршруту!!!
На вершині гори Піп Іван Чорногірський – «жителі лісу» вигравали у «Житомира» десь до 15 хвилин, та на спуску за кілька кілометрів до фінішу хлопці з Полісся обігнали «лісовиків». Спуск був не простий.
І здавалося б переможець вже є, та в гру вступив «вуйко Блуд» і «Житомир» поїхав не в ту сторону, втратив дорогоцінні хвилини та посів аж п’яте місце.

Так що боротися потрібно завжди, до кінця і з усіма, але в жарі боротьби не забувати поглядати на компас, карту та GPS 🙂

Схожа ситуація була і на минулих змаганнях >>>

УЧАСНИКИ НА ТРАСІ

УЧАСНИКИ НА ФІНІШІ

Вік учасників

Окремо хотілося б відмітити вікові коливання на змаганнях, що свідчить про перспективи зимових лижних мандрівок, змагань і т.д.

DSC_0230 + наймолодшому учаснику змагань – Бендас Дмитро виповнилось 9 років. Він з батьком не побоялися вийти на старт та позмагатися з усіма труднощами переходу. Хоча їх команда і не фінішувала.

+ а найстаршому учаснику – Коновалов Юрій, виповнилось 57 років і на фінішному відрізку траси він зробив неймовірне – обігнав чотирьох суперників, що дало можливість його команді посісти третє місце.

Середній вік учасників змагань становив 35 років.

Трохи про погоду, сніг та інше

Цьогорічна зима в Карпатах мало схожа на зиму. Як сказав один гуцул на підпитку, якого ми підвозили після змагань: «раніше – як вип’ю взимку, то боявся замерзнути, а тепер – втопитися в калабані» 🙂

Але це тільки в долинах. Якщо ж піднятись на порядну висоту – вище 1600 метрів, то тут легко відшукати зимові принади – сніг, лід та вітер.
Так було і у нас на змаганнях.

Стартували із весняним настроєм, співом пташок, травичкою та водичкою, але вже через 30 хвилин ставали на лижі, а за годину – борода і волося покрилися інеєм, а декому довелося надягати балаклави.

Якщо коротко про погоду, то вона не заважала, але і не сприяла. Туман, трохи заледенілі схили, але без вітру та сильного морозу. Намилуватися красотами Чорногірського хребта не вдалося, хоча учасникам було не до того, бо боротьба за перші місця точилася гостро.

А подвитися там було на що. Кілька фотографій з маршруту гонки, що зроблені на етапі підготовки траси.

ФОТО З МАРКУВАННЯ ТА ПЕРЕВІРКИ ТРАСИ

Про організаторів, волонтерів та всіх, хто допомагав…

Будь яка справа не робиться без організаторів та тих, хто допомагає. Так було і цього разу.
Отже, організаторами змагань виступила команда TURE, а активну допомогу у проведенні змагань надали волонтери та волонтерки з Чернівців, Івано-Франківська та Вінниці:
Бойко Любов, Склярчук Оля, Ружило Олександр, Білокур Володимир. За що їм велике спасибі.

ВОЛОНТЕРИ

Окрема подяка від організаторів та учасників за допомогу у найвисокогірнішій частині маршруту Чорногірському гірському пошуково-рятувальному посту і особисто Тарас Бринда та команді волонтерів.
Ну і не слід забувати про детальні карти маршруту, що усім учасникам надало українське видавництво «АССА» із серії «Україна: Відпочивай активно».

Про спонсорів

Перемоги не були б такими приємними, якби не призи від спонсорів. І цього року їх було більше, тож смак перемоги був гострішим 🙂
Отже, чудові призи для переможців та учасників змагань надали:

мережа магазинів
туристичного
спорядження
для сміливих мандрів
виробник лижного
та зимового спорядження
із світовим ім’ям
кемп для туристів
у серці Карпат

НАГОРОДЖЕННЯ

Підсумок

+ Здається, змагання відбулися …
+ Сподіваємося, що безсніжні зими в горах потрохи відійдуть у небуття… (волхви обіцяють 12 років сніжних зим – через рік :-))
+ Запрошуємо наступного року ще більше учасників та нових-старих спонсорів…
+ З свого боку обіцяємо зробити наступні змагання ще кращими та цікавішими.

І пам’ятайте: головне – не перемога, а участь.
А ці змагання, це саме той випадок. Адже лижна прогулянка Чорногірськими схилами, гостина в Білого Слона та веселу компанію тут завжди гарантовано. Не залежно, чи ви професійний спортсмен-бігун-марафонець, чи просто турист-любитель.

ТРОХИ БІЛЬШЕ ФОТОГРАФІЙ ТУТ >>>

kbs_photo