Зимова казка у Карпатах стала дійсністю також і цього року. Адже снігу у Дземброні не було до останнього дня 2015-го року. Здавалося, що глобальне потепління назавжди позбавило нас сніговиків, ковзанок і гри у сніжки. Тим не менш, усі кімнати у кемпі Білий Слон були зарезервовані задовго до свят. Деякі романтики, вірячи у казку, почали бронювали ліжка у хостелі вже у жовтні.

Це сталося, наче за помахом чарівної палички, 31 грудня на світанку «слон» побілів! Друзі почали з‘їжджатися невеликими групками вже зранку, а по полудні по-святковому вбрана їдальня заповнилася радісними голосами, зазвучали колядки, у каміні почали потріскувати дрова, а з кухні доноситися апетитні запахи.

Після обіду відбулося знайомство, у якому туристи були поділені на 4 команди.DSC_0394

У розважальній програмі був запланований квест, це рухлива командна гра на свіжому повітрі. Першим етапом квесту було знайомство із територією бази та околицями. Учасники отримали карту, на якій були умовно позначені пункти. У кожному пункті був захований папірець із географічною назвою. Завдання було знайти якомога більше папірців. Деякі записки були хитромудро заховані, наприклад, під мискою у вольєрі з маламутами, що вимагало певної відваги :), або зариті у дитячій пісочниці, чи у закинутій гуцульській хаті. Але шукачі не здавалися і відшукали майже всі. Наступним завданням було розпалювання вогню на час.

DSCN9858Потрібно було наколоти дрів, розвести вогонь і перепалити мотузку. Це виявилося не так вже й просто. Але одна команда першою впоралася із завданням за 3 хвилини, ще й допомогла всім іншим. Далі було вязання вузлів. Потрібно було з зав‘язати 3 вузли на час: грейп-вайн, вісімка і булінь. Всі учасники успішно впоралися із завданням, хоча їм це доводилося робити вперше.DSCN9861

Наступним конкурсом було «слідопитство», упізнавання слідів тварин, що багатьох загнало у глухий кут, адже сліди вовка, собаки і лисиці такі схожі. А дехто примудрився поплутати сліди кабана із слідами рисі, а ворони з соколом.

DSCN9869Після перерви була гуцульська показуха, у якій учасники познайомилися із говіркою, побутом та особливостями гуцульської кухні. Ці конкурси, а також «вгадай фільм за саундтреком» дуже здружили туристів. А особливо потішив усіх шведський стіл із смачними святковими наїдками, приготованими гуцульськими майстринями.DSC_0399

Зустрічання Нового Року відбувалося біля ватри зі співами під сопілку, бенгальськими вогниками і шампанським.

DSC_0415А для розігріву публіки замість міцних напоїв було запропоноване перетягування канату Київ проти Львова, Тернополя та Нікополя. Після відчайдушної схватки все ж перемогла дружба.

Потому відбулося нагородження переможців квесту біля новорічної ватри. Загалом вечір був по-святковому приємним.

У перший день 2016-го року інструктори команди TURE організували вихід в гори на хребет Косарище. Спільні речі на гору волік всезагальний улюбленець маламут Макс. На полонині відкрився неповторний краєвид на Чорногору.

DSC_0442DSC_0450Пікнік із печеною картоплею і ковбасками потішив туристів після катання на вороних гуцульських конях.

DSC_0508Ввечері в кемпі на мандрівників очікувала тепла вечеря, приємна парка сауна і перегляд старенького чорно-білого фільма про побут гуцулів.

Третій день для багатьох став справжнім випробуванням на міцність і морозостійкість, адже з самого ранку половина туристів відправилася на Говерлу а інша на Піп Іван. Ці вершини знаходяться на різних кінцях Чорногірського хребта. Вихід на обидві вершини відбувся синхронно.

Краєвиди вражали уяву. Абсолютна видимість, густі хмари, що зливалися із снігом та льодом, створюючи враження перебування на небесах.DSCN9922

Маршрут був нелегким. Ноги ковзали, дихання перехоплювало, щоки і пальці замерзали, а відчуття радости і свободи переповнювало груди.

Багатьом туристам так сподобалося перебування у зимовій казці, що 3-го січня вони пішли у похід на хр.Кринта.