З 25 по 27 грудня в кемпі “Білий Слон” відбувся навчальний семінар: гори + лавини. Загалом взяли участь 15 осіб та два маламути.  Долучились учасники з Тернополя, Льовова, Чернівців та с. Лука, Івано-Франківської обл.

   Навчання відбувалось в три етапи:

   1. 25 грудня – відбулись теоретичні заняття з огляду спорядження для пересування в горах, в’язання вузлів, одягання бесідки та кішок; опанування їх практично в межах кемпу “Білий Слон”, а також отримали знання з техніки пересування сніжними схилами та пересування сніжними схилами у зв’язці.

   2. 26 грудня – здійснювалось сходження на г. Смотрич із практичним застосуванням отриманих знань попереднього дня, а також учасники освоїли теорію і практику взаємодії зв’язок, дюльфер. Через сильний вітер та складні метеорологічні умови головним інструктором виступила погода. В багатьох випадках отримані техніки та навички були необхідні для забезпечення безпеки учасників. Сходження здійснювали 13 учасників, з яких до вершини добрались 8, і з ними маламути Джамбо та Макс. Після ситної вечері всі учасники розслаблялись за товариськими розмовами у карпатській сауні.

   3. 27 грудня – учасники отримали теоретичні знання про лавинну безпеку, медичну допомогу, пошук та порятунок у лавинах; відбувся огляд лавинного спорядження, всі учасники отримали посібники з лавинної безпеки. Також до семінару окремо долучились охочі із Чернівців, які вже мали базові знання з лавинної безпеки, але хотіли ще більше їх поглибити.

Загалом все пройшло цікаво та пізнавально для учасників та маламутів Джамбо та Макса.

Звіт одного з учасників тут >>>.