Розповідь моя буде про те, як я став КАЯКЕРОМ. Все почалося з першого каякерського сплаву і після нього горда назва маламут-каякер назавжди вплелася в мою біографію, як і ріп’яхи з берегів Стрипи.

Одразу попрошу вибачення за малу кількість фото і погану їх якість. Щось господар лінувався фотографувати в поході. Зате знімав багато відео, хоч нічого з того ще й досі не змонтував.

Трохи про ріку

То я поШерстив в неті – хоча не розумію, до чого тут шерсть. Дещо в описі перефразував — щоб не звинуватили у плагіаті і доповнив – щоб було гарно.

ріка Стрипа - чудовий полігон для початкового каякінгу

Ріка Стрипа – чудовий полігон для початкового каякінгу

Стрипа — річка на Тернопільщині, в межах Зборівського, Козівського, Теребовлянського і Бучацького районів. Ліва притока Дністра.

Починається зі злиття поблизу м. Зборів кількох невеликих річок (Західної або Малої Стрипи, Стрипи Вовчковецької, Головної Стрипи та Східної Стрипи).

Довжина річки 147 км. Площа басейну — 1610 км² — майже 12 % території Тернопільської області. Живлення мішане.
Від Бучача і до гирла річка тече глибоким і вузьким каньйоном, місцями є скелі. На стінах каньйону — дикі і незаймані ліси.

Стрипа у Дністер впадає в мальовничому Берем’янському урочищі, під схилами Червоної гори, що вважається найтеплішим місцем Тернопільської області.

ріка Стрипа - каякінг і сплави

Доволі типовий краєвид на Стрипі

Вона по праву вважається найбільш гірською рікою рівнинної Тернопільщини – екСТРИПАльна ріка. Прижими, перекати, прості шиверки, невеличкі вали, хвильки, улова і завали — все це там є. А якщо ще додати глибокий каньйон, заліснені береги, скелі, купу пам’яток природи і історії, чудові галявинки і зручне добирання, то вона в моїй кваліфікації річок для початкового каякінгу посідає одне з перших місць — якщо відкинути деякі ріки Аляски 🙂 Знаю що кажу, бо я ж аляскинський маламут.

Насолоду від сплаву і споглядання природи псує тільки сміття на берегах, що щедро розкидають гостинні жителі Бучаччини і не тільки.

Архітектурні і природні  пам'ятки на берегах Стрипи

Архітектурними і природніми пам’ятками на берегах Стрипи – хоч греблю гати

А тепер про спав на каяках

Правда мене ніхто не попередив, що каяк мені не дадуть і доведеться багато-багато кілометрів бігти берегом, плисти річкою і десятки разів форсувати з одного берега на другий – щоб встигати за каякерами. Та це вже дрібні деталі, про які можна негавкати.

Хоча підозри про таку підставу були одразу, бо човнів на бусі їхало 4, а каякерів 6, ну і я – сьомий, та була надія на надувні, які могли їхати в багажнику.

Бучач - початок сплаву рікою Стрипа

Стартуємо в Бучачі

В Бучачі все прояснилось – надувний тільки один і перспектива бігти по берегу за п’ятьма каякерами світить не тільки мені, а й Світлані. Вона одразу активно почала цікавтись техніко-тактичними характеристиками маламута, каяків, маршруту, як вони швидко рухаються і т.д. – обмірковувала, чи встигатиме бігти по берегу. Я не жартую, вона справді над цим міркувала 🙂 Добре що раціо в мого господаря перемогло емоціо і він не проводив веселі експеременти, а  в телефонному режимі зайнявся організацією передачі ще одного надувного каяка для Світлани.

Каякінг на Стрипі і Джамбо

А це вже я – майбутній каякер – правда без каяка

Можливо і мені слід було голосніше метушитися…, я ж сподівався на господаря. Для Світлани каяк організували – передали рейсовим автоубсом, а от про мене знову забули чи може так і було заплановано — щоб я каячив-батрачив по берегу.

Стартували. Господар відчалив першим, а я за ним. Спочатку пробував плисти за каяками. Вдалося ефектно пройти кілька зливів-перекатів, та у швидкості я явно поступався 4-ох метровому каяку, тож слід щось міняти. Спосіб придумався швидко — пливу за господарем, бо я ж каякер, а коли відстаю на значну відстань, то вилізаю на берег і біжу, бо я ж маламут, намотуючи кілометри по хащах, скелях і лісах. Таке поєднання дає пристойну швидкість і чітко позиціонує мене як маламута-каякера. Так пробігають і пропливають кілометри за кілометрами. Інколи веслувальники причалюють, ходять на екскурсії, насолоджуються спогляданням якихось пам’яток природи і архітектури, споживають їжу духовну. Я ж більше думаю про тілесне і шастаю по заростях та лісочках у пошуках чогось чи когось попоїсти.

Стрипа, каяки і Джамбо

Чи не єдине фото зі сплаву рікою Стрипа. Все решта є на відео

Кілька разів вдається підняти качок із сховок, загнати одного рибалку на дерево. Правда від цих пригод для шлунку ніякої користі, тож залишається сподіватися на господаря. Хоча й тут може бути підстава. На одному з переходів підслухав розмову про те, що мене чере пів року не будут годувати в походах, в яких я нічого не несу – як зараз. По-перше я вже типу виросту, а по друге — чого це господар має за мене щось носити-возити. Така перспектива мене трохи бентежить, та пів року, то ще далеко, тож я заспокоююсь.

На другий день мало бути ще веселіше, та на щастя господиня певно відчула мою скруту і викликала господаря додому. Насправді причина була важливішою, та в будь якому разі вже ввечері ми трусилися у напрямку до Тернополя в машині господаревого товариша.

Так блискавично завершився мій перший каякерський сплав.
А мої враження і досвід лягли в основу каякерського туру початкового рівня рікою Стрипа – він має бути цікавим для тих, хто хоче гарно провести вікенд чи три вихідних, а також спробувати свої сили в каякінгу.

Чує мій собачий ніс, що здобутий досвід в майбутньому мені ще не раз пригодиться.
А зараз до наступних подорожей і розповідей про них. ГАВ !