3-4-го жовтня на Дністрі відбулися перші мультиспортивні змагання Dnister Challenge Race. Організатором заходу виступила компанія TURE, приймав учасників мультигонки затишний кемп «Білий Бізон».

loho-dcr

 

Любителі активного відпочинку з різних регіонів України мали змогу випробувати себе у наступних дисциплінах: веслування (16 км), крос (6 км), плавання (100 м) та велопробіг (23 км). Всі етапи відбувалися в напрочуд мальовничому Дністровському каньйоні і це додавало учасникам наснаги.

Спонсорами змагань виступили компанія TURE, магазин туристичного спорядження Gorgany.com та всесвітньовідомий бренд OSPREY. Загалом у змаганнях взяло участь 15 спортсменів: 12 – чоловіків і 3 – жінок.
Результати і переможці наведені у таблиці:

table

Суботній ранок потішив гарною погодою. Кемп зустрів мене веселим галасом заінтригованих учасників. Спортсмени розбивали намети, розігрівали м’язи, хизувалися новим спорядженням, балакали на професійному, тільки для них зрозумілому «жаргоні».

Атмосфера  змагань була напрочуд дружньою, відтак, навіть новачки почувалися комфортно завдяки заохоченню бувалих зубрів екстремального відпочинку, з яких дехто задля розігріву примчав на місце змагань на велику з самого Тернополя. Вірні чотирилапі друзі Джамбо та Макс також серйозно підійшли до змагань, напередодні взявши участь у маркуванні маршруту. Участь дівочої збірної залишалася під сумнівом до останньої хвилини, тим не менш, вони таки вийшли на старт, натхненні прикладом молодої багатодітної мами Дарії Горон.

Після спільного сніданку та інструктажу, учасники пройшли реєстрацію.

1

Враховуючи, що зголосилось доволі багато учасників, було вирішено дівчат запустити на одномісних каяках, а хлопців, методом жеребкування було розбито по 3-оє на каное.

3 жовтня, субота, 13:00.
15 змагальників вишикувалися на березі Дністра в очікуванні старту.

2 3

Когось особиста група підтримки підбадьорювала вигуками і транспарантом, були й ентузіасти, що вперше взяли весло до рук.

4

5

З першої секунди змагання були динамічні і напружені. Розрив між каное учасників зростав постійно. Одна із учасниць, Дарія Горон, веслувала настільки завзято і вправно, що їй вдалося випередити легінів на одному із човнів.

Здавалося б, що таке якихось 16 км – зовсім не багато. Однак це було справжнє випробування. Ми не полишали весел ні на мить. Дністер звивався змією і тішив око вражаючими осінніми краєвидами.  Перед нами відкривалися стрімкі береги каньйону, вкриті барвистими лісами,  просторі луки і пасовища. По ходу маршруту, ріка постійно змінювалася. Спокійна вода віддзеркалювала блакитне небо і вигравала сонячними зайчиками. Але, на жаль, у нас не було часу на милування краєвидами, адже дух змагань та хвиля адреналіну гнала нас уперед.

Щойно учасники торкнулись буйка, розпочався етап бігу. Бігти потрібно було близько 7 км різною місцевістю із значним набором висоти на початку, форсування потічків із слизьким камінням. Через неуважність можна було легко збитися із шляху, що і зробили деякі учасники.

6

Взагалі, після тривалого веслування дуже важко переключитися на біг, адже різко змінюється навантаження на інші групи м’язів, через що дихання та серцебиття розбалансовуються. Тим не менш, усі впоралися і з цим етапом.

Досягнувши фінішу бігового етапу, спортсмени не зволікаючи, хто в жилетах і термокостюмах, а хто й без, кинулися  перепливати ріку. Кожного плавця супроводжував човен із рятувальником. Безпека учасників була під повним контролем організаторів.

7 8

Треба відзначити, що не всі мали досвід моржування і не звикли купатися восени. Але дух змагань і попередній розігрів крові під час бігу допомогли уникнути переохолодження і ймовірності застуди. Особисто я перепливав в одних плавках, оскільки мав за плечима досвід моржувань і, як наслідок,  успіх у перемозі над застудою. Та й температура води не встигла впасти нижче 14-ти градусів. Без попередньої підготовки та відповідних засобів захисту, новачку було непереливки. Однак, вищесказане не стосується морозостійкого всезагального улюбленця Джамбо, у котрого рятжилет та гідрак завжди на собі .

На іншому березі на плавців вже чекали вишикувані металеві коні.

9

Також була змога підкріпитися наїдками і гарячим чаєм, та перевести подих, переодягаючись у сухе. Попереду був крутий підйом по гравію до села Петрів. 23 кілометри пересіченою місцевістю на повному ходу. Фіналісти те й діло випереджали одне одного на шляху до Білого Бізона.

Хоч я і пас задніх на всіх етапах змагань, намагаючись скоротити відрив утворений при веслуванні, у якому у мене майже не було досвіду, та ровер, це був мій щасливий квиток, бо люблю і їжджу на ньому регулярно відколи навчився ходити. Мабуть тому мені вдалося випередити кількох учасників та скоротити відрив від чемпіонів. Що стосується останніх, то аж до самого рідного села Луки впевнено лідирував наймолодший (15-літній) учасник змагань Віктор Дасевич (він же місний Вітьок). 

Найзапеклішою гонка була на її останніх кілометрах, коли бувалі атлети Сергій Сапіга та Андрій Млинко випередили юного Вітю, здобувши відповідно золото та срібло змагань.

10

Усі учасники, в т.ч. і мужня прекрасна  половина, успішно фінішували, сповненими позитивних вражень.

11

У кемпі Білий Бізон на учасників чекала тепла смачна вечеря та розважальна програма (саманова лазня, теніс, перегляд фільму на великому екрані). У розмовах на літній кухні спортсмени зійшлися на думці, що гонка дала їм змогу вийти за межі зони комфорту аби об’єктивно оцінити їхні слабкі та сильні сторони. Нагородження переможців пам’ятними призами від спонсорів – компанії TURE, магазину туристичного спорядження Gorgany.com та OSPREY, грамотами та медалями відбулося у неділю зранку.

12

Змагання DNISTER CHALLENGE RACE – це не тільки можливість випробувати себе та вдосконалити свої фізичні параметри, а й здобути новий досвід та друзів.

Хочеться висловити подяку організаторам перегонів, спонсорам, учасникам та волонтерам за злагоджену роботу.

До зустрічі на наступному чотириборстві!