“Нарешті прийшла осінь” – подумає втомлений спекою, розпеченим асфальтом і сонячним ультрафіолетом “перший” – житель великого міста.
“Ех, прийшла осінь” – подумає “другий”. Житель того ж міста, який не встиг добре і активно провести свою відпустку, та поніжитись під лагідним Карпатським сонцем, вдихнути п’янкого повітря полонин, хапнути порцію адреналіну, під час рафтингу на Чорному Черемоші чи добряче притомитись на шляху до нової вершини.
“От і прийшла осінь” – то вже думки “третього” – організатора активного відпочинку, для якого закінчився гарячий сезон і почалася важка осіння страда, коли туриста кудись заманити – справа нелегка (то якраз про нас) 🙂
А насправді, не все так погано як для «першого», так і «другого» чи «третього».
Адже восени в Карпатах є що робити.
По-перше – почалися дощі і пішли гриби. Це найкращий час для «тихого полювання». Тож легко можна їхати в грибні тури і повернутися з такою здобиччю, що покриє всі ваші витрати на поїздку.
По-друге – коли ідуть осінні дощі, то вода в Черемоші добряче піднімається. Це гарантує фановий сплав і порцію мокрого адреналіну. З таким зарядом не важко перечекати холодну зиму і весною знову вийти на воду.
По-третє – в горах справжня казка. Мінімум опадів, жовто-багряні кольори лісу, глибоке синє небо і надзвичайні ранкові тумани по долинах, які тільки восени і зустрінеш. Найкращий час для фото та візіо- полювання.
По-четверте – ЯГОДА. Спочатку це ожина, чорниця (афени – по місцевому), пізніше кам’янка (або гогодзи, як кажуть гуцули). А коли вдарять перші морози – то найкращий час збирати шипшину та ласувати замороженими афенами та гогозами на полонинах.
Якщо ж лякають холодні ранки, то ночівля в затишному кемпі Білий Слон біля підніжжя Карпатських двохтисячників зніме і це питання. А парка лазня – то взагалі бальзам на душу, впродовж хорошого осіннього вечора.
Тому резонів хвилюватися про осінь доволі мало. Головне всім прочитати цей допис і просто їхати в Карпати у пошуках свої пригод та насолод.