Лижні змагання “Кубок Білого Слона”. лютий 2016

kbs_600x160

Про змагання

20 – 21 лютого на Чорногірських схилах відбулися лижні (скітур) змагання «Кубок Білого Слона».
Це командні лижні змагання з елементами орієнтування на найвисокогірнішому хребті України, що відбуваються у форматі швидкісного сходження на гору Піп Іван Чорногірський (2028 м) та спуску з вершини на лижах (скітурах).

Цьогорічний маршрут перегонів виглядав наступним чином: с. Верхня Дземброня – пол. Чуфрова – сідловина між Смотричем і Чорногірським хребтом – гора Піп Іван Чорногірський, 2028 м – оз. Марічейка – пол. Веснярка.
Загалом близько 17 км підйомів та спусків. Набір висоти на маршруті становив орієнтовно 1250 м

У своїй історії це вже були другі перегони, тож маємо надію, що наступного року будуть треті, потім четверті і т.д. Хотілося б відмітити зростання кількості учасників від 4 команд (8 чол) до 9 команд (18 чол), що свідчить про все більше зацікавлення зимовими активностями в горах – лижні походи та прогулянки (скітур), позатрасове катання (фрірайд та беккантрі) та інші, а також здоровим способом життя загалом.


Про учасників та результати

Як уже згадувалося – у змаганнях взяло участь 9 команд (18 учасників), була ще й одна запасна – яка забезпечувала безпеку на трасі замикаючи змагальну колону.

Перемогу здобула команда “7 днів у лісі”: Сергій Сапіга + Петрик Роман
Друге місце – команда “Трактор”: Компанієць Денис + Джміль Дмитро
Третє місце – “Черкон”: Чередніченко Сергій + Коновалов Юрій
До фінішу дійшло 7 команд.
Дівчат в командах цього року не було.

КОМАНДИ

Детальніші дані наведені у фінішному протоколі:

Назва команди Учасник Місто Час на трасі Місце
7 днів у лісі Сапіга Сергій Тернопіль 3 год 25 хв 1
Петрик Роман Львів
ТРАКТОР Компанієць Денис Ужгород 4 год 7 хв 2
Джміль Дмитро Ужгород
ЧЕРКОН Чередніченко Сергій Івано-Франківськ 4 год 17 хв 3
Коновалов Юрій Івано-Франківськ
Old school Хропачов Гліб Київ 4 год 19 хв 4
Чухран Михайло Хуст
Житомир Олівсон Олександр Житомир 4 год 22 хв 5
Бідюк Віталій Житомир
Ні кроку назад Потіха Віктор Тернопіль 4 год 50 хв 6
Козак Ростислав Тернопіль
АЗОВ – Холодний Яр йопта! Гора Любомир Тернопіль 5 год 7
Кутрань Андріан Тернопіль
Снігові котики Бендас Олександр Київ  – не фініш
Бендас Дмитро Київ
Вікінг Екстрім Добровольський Орест Івано-Франківськ  – не фініш
Сташко Віктор Івано-Франківськ

СТАРТ

Варто відмітити ситуацію з командою «Житомир».
Хлопці гостро боролися з командою «Сім днів у лісі» за перше місце, але в підсумку посіли п’яте.
На точці «СІДЛОВИНА» розрив між ними становив всього три хвилини. Перші – «Сім днів у лісі» за ними – «Житомир», а за ними – «Трактор» із чотирихвилинним відставанням. І це після 10 км маршруту!!!
На вершині гори Піп Іван Чорногірський – «жителі лісу» вигравали у «Житомира» десь до 15 хвилин, та на спуску за кілька кілометрів до фінішу хлопці з Полісся обігнали «лісовиків». Спуск був не простий.
І здавалося б переможець вже є, та в гру вступив «вуйко Блуд» і «Житомир» поїхав не в ту сторону, втратив дорогоцінні хвилини та посів аж п’яте місце.

Так що боротися потрібно завжди, до кінця і з усіма, але в жарі боротьби не забувати поглядати на компас, карту та GPS 🙂

Схожа ситуація була і на минулих змаганнях >>>

УЧАСНИКИ НА ТРАСІ

УЧАСНИКИ НА ФІНІШІ

Вік учасників

Окремо хотілося б відмітити вікові коливання на змаганнях, що свідчить про перспективи зимових лижних мандрівок, змагань і т.д.

DSC_0230 + наймолодшому учаснику змагань – Бендас Дмитро виповнилось 9 років. Він з батьком не побоялися вийти на старт та позмагатися з усіма труднощами переходу. Хоча їх команда і не фінішувала.

+ а найстаршому учаснику – Коновалов Юрій, виповнилось 57 років і на фінішному відрізку траси він зробив неймовірне – обігнав чотирьох суперників, що дало можливість його команді посісти третє місце.

Середній вік учасників змагань становив 35 років.

Трохи про погоду, сніг та інше

Цьогорічна зима в Карпатах мало схожа на зиму. Як сказав один гуцул на підпитку, якого ми підвозили після змагань: «раніше – як вип’ю взимку, то боявся замерзнути, а тепер – втопитися в калабані» 🙂

Але це тільки в долинах. Якщо ж піднятись на порядну висоту – вище 1600 метрів, то тут легко відшукати зимові принади – сніг, лід та вітер.
Так було і у нас на змаганнях.

Стартували із весняним настроєм, співом пташок, травичкою та водичкою, але вже через 30 хвилин ставали на лижі, а за годину – борода і волося покрилися інеєм, а декому довелося надягати балаклави.

Якщо коротко про погоду, то вона не заважала, але і не сприяла. Туман, трохи заледенілі схили, але без вітру та сильного морозу. Намилуватися красотами Чорногірського хребта не вдалося, хоча учасникам було не до того, бо боротьба за перші місця точилася гостро.

А подвитися там було на що. Кілька фотографій з маршруту гонки, що зроблені на етапі підготовки траси.

ФОТО З МАРКУВАННЯ ТА ПЕРЕВІРКИ ТРАСИ

Про організаторів, волонтерів та всіх, хто допомагав…

Будь яка справа не робиться без організаторів та тих, хто допомагає. Так було і цього разу.
Отже, організаторами змагань виступила команда TURE, а активну допомогу у проведенні змагань надали волонтери та волонтерки з Чернівців, Івано-Франківська та Вінниці:
Бойко Любов, Склярчук Оля, Ружило Олександр, Білокур Володимир. За що їм велике спасибі.

ВОЛОНТЕРИ

Окрема подяка від організаторів та учасників за допомогу у найвисокогірнішій частині маршруту Чорногірському гірському пошуково-рятувальному посту і особисто Тарас Бринда та команді волонтерів.
Ну і не слід забувати про детальні карти маршруту, що усім учасникам надало українське видавництво «АССА» із серії «Україна: Відпочивай активно».

Про спонсорів

Перемоги не були б такими приємними, якби не призи від спонсорів. І цього року їх було більше, тож смак перемоги був гострішим 🙂
Отже, чудові призи для переможців та учасників змагань надали:

мережа магазинів
туристичного
спорядження
для сміливих мандрів
виробник лижного
та зимового спорядження
із світовим ім’ям
кемп для туристів
у серці Карпат

НАГОРОДЖЕННЯ

Підсумок

+ Здається, змагання відбулися …
+ Сподіваємося, що безсніжні зими в горах потрохи відійдуть у небуття… (волхви обіцяють 12 років сніжних зим – через рік :-))
+ Запрошуємо наступного року ще більше учасників та нових-старих спонсорів…
+ З свого боку обіцяємо зробити наступні змагання ще кращими та цікавішими.

І пам’ятайте: головне – не перемога, а участь.
А ці змагання, це саме той випадок. Адже лижна прогулянка Чорногірськими схилами, гостина в Білого Слона та веселу компанію тут завжди гарантовано. Не залежно, чи ви професійний спортсмен-бігун-марафонець, чи просто турист-любитель.

ТРОХИ БІЛЬШЕ ФОТОГРАФІЙ ТУТ >>>

kbs_photo

8 Коментарів

1 Ping/Trackback

 1. Оля
  Лютий 24, 2016    

  Дружні і справді захоплюючі змагання. Зібралися сильні і дуже різні учасники, тож інтрига зберігалася до самого фінішу. Затишна атмосфера у кемпі, тепле спілкування, хороша організація, привітність, подарунки на згадку.
  Джамбо, з яким усі хочуть дружити 🙂 і якого у горах уже впізнають туристи.
  Організатори молодці!
  Дуже хороша можливість випробувати свої сили і весело провести вихідні.

 2. Глеб
  Лютий 24, 2016    

  Спасибо Володе и всем всем, кто был сопричастен к проведению этих соревнований! Пару комментов не для критики а ради улучшения))
  1. Хотел начать с обуви, мол кто приехал раньше или знал маршрут – тот надел кроссы. Мол, шлепать 4км в пластике по траве… А потом вспомнил про ребят в вибрамах и со старыми моделями крепов, которые проигрывали на спуске – наверное, пусть будут все типы лыж/скитуров для увеличения количества участников и приобщения бОльшего количества людей…
  2. Чай на трассе/ на финише – больше воды/горелок/дров…))
  3. Маркировка трассы или ориентирование… Маркировка – более спортивное мероприятие. Ориентирование – более приключенческое. Не знаю. Отсутствие/наличие ЖПСа (например) у Житомира, Олд Скула и Черкона – кому точно знаю помогло – финишеры были бы в другом порядке )
  Из личного – хотелось горячий душ, чтоб не идти на ужин грязным и вонючим) и цена за комнату в коттедже завышена имхо.
  Но все это ничего не значащие мелочи, которые не повлияли на удовольствие от по настоящему прожитого дня! Спасибо!

 3. Den Kompaniets
  Лютий 24, 2016    

  Кубок Білого Слона перевершив усі мої сподівання:
  – Маршрут став краще, тепер це був реально кайфовий скітурний підйом. Екстремальний скуск залишився так само екстремальним 🙂
  – Учасників стало більше, загальний рівень підготовки вищий – це стимулює розвиток скітиру. Також серед учасників і організаторів зустрів багато людей яких мені пощастило називати друзями, атмосфера на гонці дружня, я б навіть сказав сімейна – в гарному сенсі.
  – Організація як завжди на висоті. Дуже порадували волонтери на КП. які підняли бойовий дух і пригостили чайом. Додав впевненості тест на лавинну безпеку схилів виконаний організаторами, та звязок за допомогою рацій, а також залучення рятувальників – все дуже професійно. У деяких учасників були питання щодо маркування – думаю наступного року це врахують. Також хочу відмітити що цого року побільшао спонсорів і призів, але це так – вишенка на торті 🙂
  – Суперзатишний кемп “Білий Слон” дав учасникам можливість гарно відпочити і відновити сили після напружених і виснажливих перегонів. У лазні люб’язно запропонованій організаторами ми мали можливість відігрітися після суворих гірських снігів, вітру, і туману. Саме те для тих хто, як я, любить комфорт після екстріму.

  Всім спортсменат і любителям скітуру рекомендую звернути увагу на змагання “Кубок Білого Слона”, якщо хочете випробувати себе на одній з найвищих гір України, побачити друзів і поспілкуватися з однодумцями, і просто відволіктися від міського клопоту в затишному кемпі у підніжжя величних гір.
  Дякую організаторам, волонтерам та учасникам за те що змагання відбулися саме так як відбулися. Сподіваюся наступного року також позмагатися.

 4. Люба
  Лютий 24, 2016    

  Поїхала на змагання в якості волонтера. Дуже сподобалась дружня команда організаторів і професійний підхід до організації. Дуже цікавий формат змагань, на майбутнє навіть думаю прийняти участь. Команди учасників дуже різні і сильні. Важко було наперед передбачити результати змагань. Для мене це був новий досвід, я багато чого дізналась про техніку скі-туру, багато нових і цікавих знайомств. А Джамбо для мене вже просто став улюблинцем))). Організатори старались передбачити будь-які дрібниці і створити дружню атмосферу для учасників. і по моєму це повністю вдалося. Єдине, що можливо нашамали замало снігу) Але рік на рік не схожий, так що до нових стартів!

 5. Лютий 24, 2016    

  […] […]

 6. Олександр
  Лютий 24, 2016    

  Хочу подякувати організаторам за цікаві пригоди і подарунки. Давно хотів спробувати скітури, тепер трохи знаю що це і як воно і хотілося б ще спробувати на лижах на кілька днів в гори, та це вже, мабуть, наступної зими. Вже не вперше відпочиваю на Білому слоні, завжди все відмінно, а рафтинг на Ч.Черемоші – бомба.

 7. Олександр
  Лютий 24, 2016    

  Змагання організовані на високому рівні. Усе продумано. Сподіваюся наступного року команд побільшає (як мінум +1 команда з мого боку))). Всім на лижі!!!!

 8. Березень 17, 2016    

  Всім учасникам, вболівальникам, волонтерам і взагалі всім-всім дякую за участь, допомогу та сприяння.
  За конструктивні відгуки та критику також спасибі.
  Зауваження до наступного разу спробуємо врахувати і реалізувати змагання ще краще. З погодою також спробуємо домовитись 🙂

 1. Анонімний on Лютий 24, 2016 at 12:54

НАЙБЛИЖЧІ ПОДІЇ

<< Лют 2018 >>
ПВСЧПСН
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

ТРЕНУВАННЯ TURE TEAM