В лютому провів десь більше 2 тижнів в горах, працюючи на засніжених маршрутах – тягав сани з вантажем. А загалом за зиму кількість днів, проведених в горах перевалила десь за 30. Далі я вже рахувати не вмію.
В основному це були хребти в районі кемпу Білий Слон: Кострича, Кринта-Скупова, Косарище, Чорногірський хребет з вершинами Говерла, Піп Іван Чорногірський (кілька разів) та Смотрич (кілька разів), а також Мармороси (двічі) з вершиною Піп Іван Мармороський (двічі) – в програмі лижних і снігоступових турів в Карпатах.

Вже кілька разів у мене запитували – яка вага санок і як взагалі виглядала моя робота. Тож відпишуся…

Бувало по різному. Але вага коливалась в середньому від 12 до 22 кг.

Формувалася вона відповідно:

А) загальне спорядження на всю групу двоногих
+ 1 чи 2 намети – 4 – 8 кг
+ сокири-ножовки – 2 кг
+ ремнабори-аптечки – 2 кг

Б) особистий харч – 4 кг (700 гр на день)

В) Інколи господар ще впихав і свої 1-4 кг якогось барахла (продукти, одяг чи лижі) або дрова для пічки бонда – щоб готувати на високогір’ї

В підсумку двоногі несуть тільки свої особисті речі і продукти. Від чого дуже тішуться і мають можливість трохи більше покататись на спусках і трохи менше задихатись на підйомах 🙂

Якщо говорити про труднощі, то на підйомах і при руху хребтом проблем і складнощів з санками не було – хоч напружувати сили доводилося. Особливо важкими були дуже стрімкі підйоми з виходами жерепу і скель – на Говерлу і Смотрич. Тут доводилось кликати господаря чи інших учасників походу на допомогу. Та не завжди її надавали, тож я, як якась паршива котяра, дерся на кручі і скелі використовуючи всі кігті, зуби і кінцівки.

Та найбільшою проблемою були стрімкі спуски вниз. Тут сани для мене ставали справжнім ворогом – наздоганяли, вдаряли, штовхали, обпутували мотузкою і збивали з пантелику. Інколи я не витримував і починав на них гарчати. Відбутися звичайною втечею від сан не завжди вдавалося, бо стрімкий схил і глибокий сніг не давали розвинути достатню швидкість. Тому на спусках допомога двоногих була край необхідна – вони її мені і надавали. В основному – господар, інколи – інші учасники походу. Фіксували на кормі санок мотузку і притримували їх на спуску. Особливо стрімкі схили (спуск з Попа-Івана Мармороського і Чорногірського) господар спускав сани самостійно, а я ширяв поруч, як вільний птах.

На травесрах схилів також інколи виникали труднощі, та додаткова мотузка на кормі сан, яку господар тримав у руках і не давав санам тікати вниз – вирішувала всі питання.

Часто, окрім перевозки вантажу, доводилось пробивати стежку в снігу – іти попереду групи, а інколи до мене ще й господар вчіплявся на буксир – якщо лінувався камуса на підйомі надівати. Тож важкої маламутячої роботи в цьому сезонні вистачало.

ТРОХИ ВІДЕО З МОЇХ РОБОЧИХ БУДНІВ (ЗИМА 2013/2014 років)

Правда годували при цьому добре, слівцем теплим і лагідним не обділяли, повага і потрібність моя відчувалася, що тішило моє собаче серце.

Щодо сан, які використовували в походах цієї зими.

Перепробував цьогоріч три різних варіанти.
1 – дешеві пластикові з епіцентру. На вигляд дуже добротні, але на ділі – поломилися в перший же ж день.
2 – дорожчі з епіцентру – відбули 1 похід – здається без проблем
3 – санки фірми Pelikan. Подаровані знайомими каякерами з Kievkayaks (Антону Федоренку велике спасибі). Вони зроблені з того самого матеріалу, що роблять каяки і каное, тож надійний матеріал, легкість і гарна форма вселяли найбільше оптимізму. Сани витримали два походи по 6 днів і думаю, що не зазнали б жодних пошкоджень, якби не господар, що сів на них зверху під час спуску в Рахів. А так як снігу там вже було небагато і зустрічалося каміння – то сани отримали невеличку тріщину дна. Правда з цією тріщиною вони успішно пройшли ще один похід, та ремонтувати все рівно доведеться. Хоча здається, що цей матеріал гарно піддається ремонту, тож надія є.

Здається це все про те, як я тягав сани цієї зими. Як будуть питання – пишіть – щось підкажу.

маламут карпати робота похід

ВІД ВАЖКОЇ РОБОТИ І КОНІ ДОХНУТЬ 🙂